Чим зайнятися в Буковелі влітку: цікаві місця та активності, які варто відвідати

вася пупкин
123 Main Street New York, NY 10001

Літо – традиційна пора відпусток. Якщо провести його, згоряючи на пляжі до стану вугілля, не входить до ваших планів і хочеться усього й відразу, кращого вибору, ніж Буковель, немає. Адже тут неймовірна краса гір гармонійно співіснує з чистими високогірними озерами, де можна купатися й засмагати краще, ніж на морі. Бювети з цілющою водою не заважають веселитися у численних нічних клубах, а спокійні прогулянки недоторканими лісами можуть чергуватися з перегонами на квадроциклах чи відвідуванням музеїв. Та якщо метушня розкрученого курорту трохи лякає, як і його ціни, поряд є більш доступні місця для відпочинку, з пречудовим сервісом за менші кошти. Наприклад село Татарів та його перлина – готель «Коруна», які розташовані усього за 13 кілометрів від знаного курорту,

Що пропонує Буковель влітку

Звичайно, покататися на лижах влітку в Буковелі не вийде, але є безліч не менш цікавих розваг на будь-який смак, які нікого не залишать байдужими. Ось тільки декілька.

  1. Пішохідні походи у гори. Обов’язковим пунктом відвідування Карпат кожною здоровою людиною є підкорення найвищої вершини України – гори Говерла. Говерла – то символ країні, її незламності, прагнення до волі й готовності її відстоювати. Маршрут не дуже складний, але вимагає терпіння та бажання йти попри втому. Нагородою стане чудова панорама на навколишні гори, села та полонини, які відкриваються зверху. Ті, хто ще не дозрів до такого екстриму, можуть піднятися на гори Хом’як, Синяк чи Піп Іван. Вони простіші, але теж дуже цікаві.

До того ж пейзажі, які бачать туристи по дорозі, неймовірні за будь-якої пори року.

  1. Пляжний відпочинок на озері Молодості. Так, в Буковелі є пляжний відпочинок. Це штучна водойма глибиною 8 метрів та шириною 140. Тут є те, що й на закордонному курорті вищої категорії, а ще можна спуститися з водних гірок, поганяти на водних мотоциклах, покататися на катамаранах. Для малечі є окремий неглибокий басейн з дитячими водними гірками. Сервіс європейського рівня.
  2. Любителям екстриму запам’ятаються сплав по гірських річках, банджі-джампінг з мосту над водоспадом у Яремче, скелелазіння, швидкісний спуск на тролеї, катання на велосипедах на тросі на висоті 30 метрів над озером Молодості. Викид адреналіну в усіх випадках гарантований.
  3. Велосипедні прогулянки. Це можуть бути складні маршрути з трамплінами, небезпечними спусками чи природними перешкодами, спокійні сімейні «покатушки» по околицях Буковелю чи велоподорож до Женецького водоспаду.
  4. Екскурсія до «Гуцул-Ленду». Це екопарк, де зібрані побутові речі різних народів Карпат – гуцулів, лемків, бойків. Поготів, деякими з них дозволено користуватися, Наприклад, можна змолоти пшеницю на старовинних кам’яних жорнах, чи спробувати зіткати килимок на старовинному ткацькому верстаті, чи просто посидіти біля справжнього каміна, подивитися на дрова, що палають, та відчути себе мандрівником у часі.
  5. Ще одним обов’язковим місцем для відвідування є екскурсія до центру Європи. Їх там цілих три і всі знаходяться неподалік Буковеля. Перший встановили ще наприкінці позаминулого сторіччя. Останній – кілька років тому.
  6. Любителям української історії цікаво буде пройти стежкою Довбуша, відвідати музей історії та етнографії Карпатського краю, музей-храм Андрія Шептицького, відновлену Введенську церкву у селі Поляниця, яка зроблена з дерева та без жодного цвяха, музей писанки у Коломиї, Манявський скит.
  7. Якщо часу дуже мало, а хочеться побачити все та й одразу, можна відвідати музей просто неба «Карпати в мініатюрі». Він розташований у місті Яремче на зовсім невеличкій території та наразі має 18 зменшених у 25 разів копій відомих споруд, серед яких монастир Святого пророка Іллі у Яремче, залізниця, що діє, з мостами віадуками та тунелями крізь гори, пам’ятник королеві Ядвізі у селі Микуличин та інші.
  8. Ще один варіант – прокататися підіймачем. Коштує це недорого, але краєвиди, що відкриваються, запам’ятаються на все життя.

А ще є надзвичайний ярмарок сувенірів, на якому можна придбати вироби народних ремесел та делікатеси, скуштувати які можна тільки тут, контактний зоопарк, ландшафтні заповідники, надзвичайно смачна місцева кухня… Важко навіть перелічити всі цікавинки та пам’ятки, які чекають на туристів у Буковелі. Щоб побачити їх, однієї відпустки буде дуже замало. Тому повертатися туди захочеться знову та знову.

Багато цікавої та корисної інформації пропонує сайт https://koruna.ua/articles/chym-zajnyatysya-v-bukoveli-vlitku-mistsya-yaki-varto-vidvidaty.